Adam
26.02.2008, 13:15
Եկեք որոշենք 2007 թվականի լավագույն հաղորդումների ցանկը՝ քվեարկելով: Քվեարկում եք էսպես. 1:3 - այսինքն նշանակում է 1-ին նոմինացիայի 3 հաղորդումը կամ օրինակ 4:1 - այսինքն 4-րդ նոմինացիայի 1-ին հաղորդումը: Հաղորդումների ցանկը ինքս եմ գրել: Նոմինացիայի մեջ տեղ են գտել գոնե 30 տոկոսից սկսած աուդիտորիա ունեցող հաղորդումները: Կարծում եմ ոչ մի անուն չեմ մոռացել: Հետաքրքիր է իմանալ ձեր կարծիքը: Զուտ քվեարկության թվերից բացի, կարող եք գրել կարծիքներ և մեկնաբանություններ: Մեկ օր հետո կգրեմ հաղթող հաղորդումների անունները:
Ներկայացված է 17 նոմինացիա:
1. Տարվա լավագույն լրատվական հաղորդում
1. Հորիզոն (Շանթ)
2. Հայլուր (Հ1)
3. ժամը (Արմենիա)
4. Լրաբեր (հ2)
5. Զարկերակ (ԱԼՄ)
6. Լուրեր (Արմնյուզ)
7. Երկիրն այսօր (Երկիր մեդիա)
8. էպիկենտրոն (Կենտրոն)
9. Ազդարար (ԱՐ)
10. Երևան լրատվական (Երևան)
11. 5-ի լուրեր (5-րդ ալիք)
2. Տարվա լավագույն բանավիճային հաղորդում
1. Ուրվագիծ (Կենտրոն)
2. Հեռանկար (Շանթ)
3. 5-րդ անիվ (Հ1)
4. Հեռուստադուել (Արմենիա)
5. Իրականում (5-րդ ալիք)
6. Հարցի արժեքը (ԱԼՄ)
7. TEMPUS (Արմնյուզ)
8. էքսպրես (Արմենիա)
9. Ուշ գիշեր (Արմենիա)
3. Տարվա լավագույն հումորային հաղորդում
1. Ծիծաղամարտ (Հ1)
2. Կարգին հաղորդում (Արմենիա)
3. 32 ատամ ակումբ (Հ1)
4. Երրորդ աչք (Նոր ալիք)
5. Նորութույններ (5-րդ ալիք)
6. PS club (Արմենիա)
7. էս էլ ըսենց (Երևան)
8. էլի մի ձայն (հ2)
4. Տարվա լավագույն «Թոփ հիթային» հաղորդում
1. Մենք ու նրանք (Նոր ալիք)
2. Հայ 5 (Դար21)
3. 7 երգ (Արմենակոբ)
4. Թոփ 10 (Հ1)
5. Երկրի հիթը (Երկիր մեդիա)
6. Թեժ տասնյակ (Հ1)
7. Ակկորդի հիթ շքերթ (հ2)
5. Տարվա լավագույն հեռուստասերիալ
1. Ճակատագրի գերիները (Արմենիա)
2. Դպրոցական պատմություններ (Արմենակոբ)
3. Դժբախտ երջանկություն (Արմենիա)
6. Տարվա լավագույն հումորային հեռուստասերիալ
1. Վերվարածները ընտանիքում (Շանթ)
2. Հարևանները (Արմենիա)
7. Տարվա լավագույն ժամանցային հաղորդում
1. Ընտանեկան իրավիճակներ (Հ1)
2. 1 օրը 30 րոպեում (Արմենակոբ)
3. Օտար Խաղեր (Հ1)
4. Օդեոն (Դար 21)
5. Բլից (5-րդ ալիք)
6. X-zone (հ2)
7. 25 հարց (Երկիր մեդիա)
8. Սիրո խոստովանություն (Նոր ալիք)
9. Ես ու դու (Հայթիվի)
10. էքսքլյուզիվ (5-րդ ալիք)
11. Ծիծաղի տուն (Հ1)
12. Ես (Արմենակոբ)
13. Երրորդ ակումբ (Հայթիվի)
14. Բողոքի գիրք (Երկիր մեդիա)
15. Արդյոք ովքե՞ր են (Կենտրոն)
8. Տարվա լավագույն խոհանոցային հաղորդում
1. Ի՞նչ եփել այսօր (հ2)
2. Հացի խնդիր (Հ1)
3. Համեղ պատառ (Արմենակոբ)
4. Աշխարհը ձեր խոհանոցում (Շողակաթ, 2008-ից՝ Կենտրոն)
9. Տարվա լավագույն մանկական հաղորդում
1. Յո-Յո (Արմենիա)
2. Լուսատիտիկ (Հայրենիք TV)
3. Մուլտիկնիկ (Արմենակոբ)
4. Բարի գիշեր (Նոր ալիք)
5. Հեքիաթների մոլորակ (Արմենակոբ)
6. Հապետ շոու (Հայթիվի)
7. Հին ու նոր հեքիաթները (Շողակաթ)
10. Տարվա լավագույն հեռուստաշոու
1. Շոքեքարշ (ԱԼՄ)
2. Սուպեր դուետ (Արմենիա)
3. Երկու աստղ (Հ1)
4. Հայսուպերսթար (Շանթ)
5. Երբ պարում են աստղերը (Արմենիա)
6. Ժողովրդական երգիչ (Շանթ)
7. Համազգային աստղ (Արմենիա)
8. Ես հեռուստաաստղ եմ (հ2)
9. Մրցում են գուսանները (Արմենակոբ)
11. Տարվա լավագույն հեռուստախաղ
1. Ո՞վ է ուզում դառնալ միլիոնատեր (Շանթ)
2. Բոնուս (Հ1)
3. Դիլ կամ նո դիլ (Արմենիա)
5. 100 տարբերակ (Հ1)
6. Կինոմանիա (հ2)
7. Հարց ու փորձ (5-րդ ալիք)
8. Օդից փող (հ2)
9. Կողմնակի եկամուտ (Դար21)
10. Մենք գիտենք, որ դու գիտես (Հ1)
11. Բառախաղ (Կենտրոն)
12. Տարվա լավագույն հաղորդում՝ կինոյի արվեստագետների մասին
1. Մեր կինոն (Արմենակոբ)
2. Մի ֆիլմի պատմություն (Արմենիա)
3. ժամանակի վկան (Արմենակոբ)
4. Փոքր քաղաքի մեծ մարդիկ (ԱՐ)
13. Տարվա լավագույն հաղորդում՝ թատրոնի և արվեստագետների մասին
1. Օթյակ (Կենտրոն)
2. Բեմական խաչմերուկ (հ2)
3. Փոքր քաղաքի մեծ մարդիկ (ԱՐ)
14. Տարվա լավագույն հաղորդում՝ նկարահանվող Հայաստանից դուրս
1. Օտար ամայի ճամփեքի վրա (Հ1)
2. Դարը (Արմենիա)
15. Տարվա լավագույն ուսուցողական հաղորդում
1. Ֆրանսերենի դաս (Շողակաթ)
2. «Իմ իրավունքը» հեռուստադատարան (Հ1)
16. Տարվա լավագույն հաղորդում՝ ավտոմեքենաների, ավտոմասերի և դրանց վաճառքի վերաբերյալ
1. Ավտոսրահ VIP (5-րդ ալիք)
2. Մագ-ավտո (հ2)
3. Ավտոշուկա TV (Երևան)
17. Տարվա լավագույն «Բարի լույս» հաղորդում
1. Բարի առավոտ (Հ1)
2. Բարի լույս, հայեր (Արմենիա)
3. Երկրի առավոտը (Երկիր մեդիա)
Ներկայացված է 17 նոմինացիա:
1. Տարվա լավագույն լրատվական հաղորդում
1. Հորիզոն (Շանթ)
2. Հայլուր (Հ1)
3. ժամը (Արմենիա)
4. Լրաբեր (հ2)
5. Զարկերակ (ԱԼՄ)
6. Լուրեր (Արմնյուզ)
7. Երկիրն այսօր (Երկիր մեդիա)
8. էպիկենտրոն (Կենտրոն)
9. Ազդարար (ԱՐ)
10. Երևան լրատվական (Երևան)
11. 5-ի լուրեր (5-րդ ալիք)
2. Տարվա լավագույն բանավիճային հաղորդում
1. Ուրվագիծ (Կենտրոն)
2. Հեռանկար (Շանթ)
3. 5-րդ անիվ (Հ1)
4. Հեռուստադուել (Արմենիա)
5. Իրականում (5-րդ ալիք)
6. Հարցի արժեքը (ԱԼՄ)
7. TEMPUS (Արմնյուզ)
8. էքսպրես (Արմենիա)
9. Ուշ գիշեր (Արմենիա)
3. Տարվա լավագույն հումորային հաղորդում
1. Ծիծաղամարտ (Հ1)
2. Կարգին հաղորդում (Արմենիա)
3. 32 ատամ ակումբ (Հ1)
4. Երրորդ աչք (Նոր ալիք)
5. Նորութույններ (5-րդ ալիք)
6. PS club (Արմենիա)
7. էս էլ ըսենց (Երևան)
8. էլի մի ձայն (հ2)
4. Տարվա լավագույն «Թոփ հիթային» հաղորդում
1. Մենք ու նրանք (Նոր ալիք)
2. Հայ 5 (Դար21)
3. 7 երգ (Արմենակոբ)
4. Թոփ 10 (Հ1)
5. Երկրի հիթը (Երկիր մեդիա)
6. Թեժ տասնյակ (Հ1)
7. Ակկորդի հիթ շքերթ (հ2)
5. Տարվա լավագույն հեռուստասերիալ
1. Ճակատագրի գերիները (Արմենիա)
2. Դպրոցական պատմություններ (Արմենակոբ)
3. Դժբախտ երջանկություն (Արմենիա)
6. Տարվա լավագույն հումորային հեռուստասերիալ
1. Վերվարածները ընտանիքում (Շանթ)
2. Հարևանները (Արմենիա)
7. Տարվա լավագույն ժամանցային հաղորդում
1. Ընտանեկան իրավիճակներ (Հ1)
2. 1 օրը 30 րոպեում (Արմենակոբ)
3. Օտար Խաղեր (Հ1)
4. Օդեոն (Դար 21)
5. Բլից (5-րդ ալիք)
6. X-zone (հ2)
7. 25 հարց (Երկիր մեդիա)
8. Սիրո խոստովանություն (Նոր ալիք)
9. Ես ու դու (Հայթիվի)
10. էքսքլյուզիվ (5-րդ ալիք)
11. Ծիծաղի տուն (Հ1)
12. Ես (Արմենակոբ)
13. Երրորդ ակումբ (Հայթիվի)
14. Բողոքի գիրք (Երկիր մեդիա)
15. Արդյոք ովքե՞ր են (Կենտրոն)
8. Տարվա լավագույն խոհանոցային հաղորդում
1. Ի՞նչ եփել այսօր (հ2)
2. Հացի խնդիր (Հ1)
3. Համեղ պատառ (Արմենակոբ)
4. Աշխարհը ձեր խոհանոցում (Շողակաթ, 2008-ից՝ Կենտրոն)
9. Տարվա լավագույն մանկական հաղորդում
1. Յո-Յո (Արմենիա)
2. Լուսատիտիկ (Հայրենիք TV)
3. Մուլտիկնիկ (Արմենակոբ)
4. Բարի գիշեր (Նոր ալիք)
5. Հեքիաթների մոլորակ (Արմենակոբ)
6. Հապետ շոու (Հայթիվի)
7. Հին ու նոր հեքիաթները (Շողակաթ)
10. Տարվա լավագույն հեռուստաշոու
1. Շոքեքարշ (ԱԼՄ)
2. Սուպեր դուետ (Արմենիա)
3. Երկու աստղ (Հ1)
4. Հայսուպերսթար (Շանթ)
5. Երբ պարում են աստղերը (Արմենիա)
6. Ժողովրդական երգիչ (Շանթ)
7. Համազգային աստղ (Արմենիա)
8. Ես հեռուստաաստղ եմ (հ2)
9. Մրցում են գուսանները (Արմենակոբ)
11. Տարվա լավագույն հեռուստախաղ
1. Ո՞վ է ուզում դառնալ միլիոնատեր (Շանթ)
2. Բոնուս (Հ1)
3. Դիլ կամ նո դիլ (Արմենիա)
5. 100 տարբերակ (Հ1)
6. Կինոմանիա (հ2)
7. Հարց ու փորձ (5-րդ ալիք)
8. Օդից փող (հ2)
9. Կողմնակի եկամուտ (Դար21)
10. Մենք գիտենք, որ դու գիտես (Հ1)
11. Բառախաղ (Կենտրոն)
12. Տարվա լավագույն հաղորդում՝ կինոյի արվեստագետների մասին
1. Մեր կինոն (Արմենակոբ)
2. Մի ֆիլմի պատմություն (Արմենիա)
3. ժամանակի վկան (Արմենակոբ)
4. Փոքր քաղաքի մեծ մարդիկ (ԱՐ)
13. Տարվա լավագույն հաղորդում՝ թատրոնի և արվեստագետների մասին
1. Օթյակ (Կենտրոն)
2. Բեմական խաչմերուկ (հ2)
3. Փոքր քաղաքի մեծ մարդիկ (ԱՐ)
14. Տարվա լավագույն հաղորդում՝ նկարահանվող Հայաստանից դուրս
1. Օտար ամայի ճամփեքի վրա (Հ1)
2. Դարը (Արմենիա)
15. Տարվա լավագույն ուսուցողական հաղորդում
1. Ֆրանսերենի դաս (Շողակաթ)
2. «Իմ իրավունքը» հեռուստադատարան (Հ1)
16. Տարվա լավագույն հաղորդում՝ ավտոմեքենաների, ավտոմասերի և դրանց վաճառքի վերաբերյալ
1. Ավտոսրահ VIP (5-րդ ալիք)
2. Մագ-ավտո (հ2)
3. Ավտոշուկա TV (Երևան)
17. Տարվա լավագույն «Բարի լույս» հաղորդում
1. Բարի առավոտ (Հ1)
2. Բարի լույս, հայեր (Արմենիա)
3. Երկրի առավոտը (Երկիր մեդիա)